Wtorkowe spotkania ze sztuką

Szlakiem krakowskich witraży

Harmonogram spotkań: 
– pierwsze spotkanie: 1.08.2023 g. 15:30
– kolejne spotkania: 8.08, 22.08, 29.08

Miejsce zbiórki: 
Przed wejśćiem do Bazyliki Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu (plac Wszystkich Świętych 5, 31-004 Kraków)

Rezerwacje: 
Udział w wydarzeniu bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres: biuro@platformakobiet.org lub poprzez kanał Messenger Platforma Kobiet – Bądźmy Razem

Opis wydarzenia: 
Szlakiem krakowskich witraży w towarzystwie przewodniczki po Krakowie – Renaty Dębskiej i pasjonatki St. Wyspiańskiego – Emilii Gromek. Odkryjemy dla Was niezwykłe witraże u Franciszkanów i inne mniej znane, a może znane. Przemierzając codziennie znajome uliczki naszego miasta, tak naprawdę rzadko zwracamy uwagę na piękne kamienice. Nie mamy pojęcia jak wyglądają sienie, klatki schodowe, podwórka. A tam zachowały się do dziś piękne witraże secesyjne. Światło wpadające przez kolorowe szybki witraży zaprasza nas do odkrywania piękna, magii tych miejsc.

Po zwiedzaniu planowane jest wspólne spotkanie przy kawie i herbacie.

Nasze

Przewodniczki

Renata Dębska

Przewodniczka po Krakowie, Muzeach Krakowa, Podziemi Rynku czy Wawelu. Przewodniczka po Ojcowskim Parku Narodowym i pilotka wycieczek po Polsce. Moje zauroczenie naszym pięknym miastem, pragnę przekazywać mieszkańcom Krakowa oraz odwiedzającym nas gościom.

Emilia Gromek

Wielbicielka witraży Wyspiańskiego. Emilia uczestniczyła w projekcie ,,Jak oprowadzać po wystawie,, – Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Nie związana z branżą turystyczną jest pełną pomysłów kobietą zakochaną w Krakowie.

Nasze

Inne Projekty

Wtorkowe spotkania ze sztuką
Muzeum Czartotyskich

Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których będziemy zwiedzać galerie sztuki starożytnej w Muzeum Książąt Czartoryskich. Po galerii oprowadzać nas będzie członkini naszego stowarzyszenia dr Dorota Gorzelany-Nowak, która jest kustoszem tych zbiorów.

Meetup

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży może być dla wielu rodziców dużym wyzwaniem. Trudności, jakie oni napotykają, pojawiają się każdego dnia. Podczas spotkania będziemy dyskutować ze specjalistami psychologii, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem

Spotkania autorskie

Zapraszamy na cykl spotkań z autorkami i autorami książek i publikacji dotyczących edukacji dzieci i młodzieży. Na początek zapraszamy na spotkanie z Justyną Cooper – autorską książki „O sztuce uczenia się języków” oraz bloga „Anglistka z Krakowa”

Zainteresowana? Umów się na spotkanie!