Wtorkowe spotkania ze sztuką

MNK Muzeum Czartoryskich

Harmonogram spotkań: 
– pierwsze spotkanie: 20.06.2023 g. 16:30
– kolejne spotkania: 27.06, 4.07, 11.07

Miejsce zbiórki: 
Dziedziniec Muzeum Czartoryskich
ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków

Rezerwacje: 
Udział w wydarzeniu bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres: biuro@platformakobiet.org lub poprzez kanał Messenger Platforma Kobiet – Bądźmy Razem

Opis wydarzenia: 
Galeria sztuki starożytnej w Muzeum Książąt Czartoryskich to unikalne miejsce na mapie wystaw w Polsce południowej. W XIX-wiecznej kolekcji księcia Władysława Czartoryskiego kryją się różnorodne obiekty reprezentujące każdy aspekt twórczości starożytnej i opowiadające o przeszłości. Życie codzienne przenika się z mitami: sceny na sarkofagu egipskim wprowadzają w meandry zaświatów Egipcjankę Tachenemti, greckie malarstwo wazowe opowiada o wojnie trojańskiej i kulcie wina, w marmurowych posągach rzymskich zawiera się filozofia sztuki greckiej połączona z pragmatyzmem rzymskim. Przestronna sala Galerii z otwartą ekspozycją oferuje podróż w klimacie śródziemnomorskim, w czasie i w przestrzeni wokół Morza Śródziemnego, od Egiptu faraońskiego do Egiptu późnoantycznego przez Italię Etrusków i Rzymian, Grecję i Bliski Wschód. Po galerii oprowadzać Nas będzie członkini naszego stowarzyszenia dr Dorota Gorzelany-Nowak, która jest kustoszem tych zbiorów.

Po zwiedzaniu planowane jest wspólne spotkanie przy kawie i herbacie.

Galeria – nasze spotkania: 

Nasze

Inne Projekty

Meetup

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży może być dla wielu rodziców dużym wyzwaniem. Trudności, jakie oni napotykają, pojawiają się każdego dnia. Podczas spotkania będziemy dyskutować ze specjalistami psychologii, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem

Wtorkowe spotkania ze sztuką
Szlakiem krakowskich witraży

Zwiedzanie w towarzystwie przewodniczki po Krakowie – Renaty Dębskiej i pasjonatki St. Wyspiańskiego – Emilii Gromek. Odkryjemy dla Was niezwykłe witraże u Franciszkanów i inne mniej znane, a może znane.

Spotkania autorskie

Zapraszamy na cykl spotkań z autorkami i autorami książek i publikacji dotyczących edukacji dzieci i młodzieży. Na początek zapraszamy na spotkanie z Justyną Cooper – autorską książki „O sztuce uczenia się języków” oraz bloga „Anglistka z Krakowa”

Zainteresowana? Umów się na spotkanie!