Platforma Kobiet MeetUP!

Zdrowie psychiczne dzieci
i młodzieży wyzwaniem współczesnych rodziców

 

9 lipca 2023 (15:00)

Zamek Królewski w Niepołomicach

Opis MeetUp’u – Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży wyzwaniem współczesnych rodziców

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży może być dla wielu rodziców dużym wyzwaniem. Trudności, jakie oni napotykają, pojawiają się każdego dnia. Od najmłodszych lat zależy nam — rodzicom na dobrej komunikacji ze swoimi dziećmi. Im dzieci są starsze, tym budowanie z nimi więzi może być bardziej wymagające. Podczas spotkania przeanalizujemy najnowsze informacje dotyczące tej problematyki oraz wymienimy się dobrymi praktykami, jakie warto stosować w domu. Jaki będzie tegoroczny Meetup organizowany przez Stowarzyszenie Platforma Kobiet ? Kto i z jakim tematem pojawi się na scenie? Kiedy i gdzie porozmawiasz z ekspertami z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży?

Jaki będzie tegoroczny Meetup?

Podczas spotkania będziemy dyskutować ze specjalistami psychologii, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Meetup to doskonała okazja do tego, aby poszerzyć horyzonty i lepiej zrozumieć temat.

Jako Stowarzyszenie cieszymy się, że możemy razem rozmawiać o tak ważnym temacie, jakim jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz możemy stworzyć platformę inspirującą rodziców do podjęcia dialogu i wspierania swoich dzieci.

Mówcy i goście specjalni przedstawią sposoby na świadome budowanie relacji w rodzinie. Będzie to okazja do dyskusji na temat mentalności współczesnych nastolatków i małych dzieci pod kątem stosunku do rozwoju i komunikacji. Uczestnicy dowiedzą się, jakimi są rodzicami i co mogą swoim dzieciom zaoferować. Celem spotkania jest pokazanie, jak zrozumieć dzisiejszy świat i jak rozmawiać z nastolatkami.

Czekamy na rodziców, którzy w niedzielne popołudnie chcą spędzić czas we wspaniałych przestrzeniach Zamku w Niepołomicach. Możecie przyjść sami lub zabrać ze sobą swoje pociechy w każdym wieku. Zapewniamy dla dzieci opiekę wykwalifikowanej kadry.

Kto i z jakim tematem pojawi się podczas Meetup „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży wyzwaniem współczesnych rodziców”?

 

Program MeetUp’u

Meetup będzie podzielony na dwie części — wykład oraz część warsztatową. Podczas wykładu Katarzyna Matusik-Lipiec oraz Tomasz Waleczko będą rozmawiać na temat budowania relacji w rodzinie, oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Część warsztatowa przeznaczona jest dla rodziców. Będzie prowadzona w 3 grupach podzielonych na kategorie wiekowe. Trenerzy i trenerki przekażą wiedza z zakresu komunikacji bez przemocy oraz budowania relacji z dzieckiem. Rodzice będą mieli okazję wziąć aktywny udział w warsztatach, wymienić się doświadczeniami oraz zadawać najbardziej nurtujące pytania.

Część warsztatowa będzie prowadzona w 3 grupach podzielonych na kategorie wiekowe dzieci. Trenerzy i trenerki przekażą wiedza z zakresu komunikacji bez przemocy oraz budowania relacji z dzieckiem. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć aktywny udział w warsztatach, wymienić się doświadczeniami oraz zadawać najbardziej nurtujące pytania.

W czasie warsztatów Wasze dzieci będą dobrze się bawić pod okiem naszych opiekunów.

Szczegółowy program spotkania:

15:00 – 15:30

Rejestracja uczestników

15:30 – 15:45

Przywitanie — Katarzyna Matusik-Lipiec, Prezeska Stowarzyszenia Platforma Kobiet

15:45 – 16:30

„Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży wyzwaniem współczesnych rodziców” – Katarzyna Matusik-Lipiec oraz Tomasz Waleczko

16:30 – 17:00

Przerwa kawowa, networking

17:00 – 18:30

Warsztaty: 3 grupy równolegle

1. „Relacje i komunikacja w rodzinie” — warsztaty o tematyce ogólnorodzinnej  (20 miejsc) — prowadzi: Magdalena Pajdak, psychoterapeuta, coach.

2. „Budowanie więzi i wychowanie oparte na zaufaniu” — warsztat dla rodziców posiadających dzieci do 12 r.ż.  (20 miejsc) – prowadzi: Pedagożka, terapeutka pedagogiczna, polonistka. Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców.

3. „Nastolatek w domu — wyzwania i rozwój” — warsztat dla rodziców nastolatków  (20 miejsc) – prowadzi: Tomasz Waleczko, psycholog, trener metody BrainCore

18:30

Podsumowanie i zakończenie Meetup’u

Lokalizacja MeetUp’u

Kiedy i gdzie porozmawiasz z ekspertami z zakresu psychologii dzieci i młodzieży?

Spotkanie będzie miało miejsce w niedzielę 9 lipca 2023 roku od godz. 15 na Zamku w Niepołomicach. Podczas spotkania organizatorzy i zaproszeni goście będą mieli możliwość wymiany poglądów dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a także wyzwań współczesnych rodziców. Poszukamy odpowiedzi, co robić, kiedy dziecko odczuwa niepokój i jak się lepiej komunikować? Przedstawimy również eksperckie opinie na temat nowych technologii, które mogą chronić młodych ludzi przed nadmiernym i szkodliwym uczestnictwem w Internecie, które wpływa na ich zdrowie psychiczne.

Zapraszamy rodziców do udziału w Meetup’ie oraz dyskusji na ważne tematy dotyczące naszych dzieci. Spodziewamy się świadomych decyzji dotyczących tego, aby żyło się im lepiej.

Partnerzy Meetupu

Opis warsztatów i ekspertów

Poniżej znajdują się szczegółowe opisy warsztatów oraz sylwetki naszych ekspertów.

“Relacje i komunikacja w rodzinie” — warsztaty o tematyce ogólnorodzinnej

(20 miejsc)

Rodzina jest systemem wzajemnych interakcji — podczas warsztatów porozmawiamy o mechanizmach, które występują w każdej rodzinie i mają wpływ na jej funkcjonowanie. Spojrzymy na nie z perspektywy siły i zmiany, które może wyzwolić rozumienie ich i świadome korzystanie dla zdrowszego funkcjonowania rodziny. Ważnym aspektem będzie także przyjrzenie się sposobowi komunikacji i zapoznanie ze sposobami rozmawiania, które będą wzmacniać relacje członków rodziny.

Magdalena Pajdak

Coach. Psychoterapeutka w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii. Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych. W swojej pracy kładzie nacisk na zbudowanie dobrej relacji, zaciekawienie pacjentem, towarzyszenie w odkrywaniu emocji i lepszemu rozumienie siebie.

Poza psychoterapią interesuje się zagadnieniami tj. komunikacja interpersonalna, a zwłaszcza komunikacja w związku, porozumienie bez przemocy, inteligencja emocjonalna, well-being oraz praca coachingowa. Prowadzi także warsztaty i szkolenia psychologiczne.

“Budowanie więzi i wychowanie oparte na zaufaniu” — warsztat dla rodziców posiadających dzieci do 12 r.ż.

(20 miejsc)

Prawdopodobnie największą umiejętnością rodzicielską jest i będzie zdolność odczuwania nierozerwalnej więzi ze swoim dzieckiem, miłości do niego, nawet jeśli Twoja cierpliwość została nadwyrężona. Najlepsze metody wychowawcze przekładają miłość ze słów na skuteczne działania. W trakcie warsztatów poznasz 10 konkretnych sposobów na nawiązanie i budowanie relacji pełnych wzajemnego szacunku i zaufania.

Joanna Malisz – Swęd

Pedagożka, terapeutka pedagogiczna, polonistka. Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, członkini Positive Discipline Association.

Mama Gabrysi. Ponad 10 lat pracowała z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i poradniach jako pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, polonistka. Szukając metod pracy z uczniem, odkryła Pozytywną Dyscyplinę, w której znalazła mnóstwo konkretnych narzędzi do pracy, spójnych ze swoimi wartościami. Ta metoda okazała się również świetnym sposobem budowania relacji w mojej rodzinie.

“Nastolatek w domu — wyzwania i rozwój” — warsztat dla rodziców nastolatków

(20 miejsc)

Warsztat ma na celu pomoc rodzicom w zrozumieniu trudnych sytuacji, jakie mogą napotkać ich dzieci. Będzie on stanowił okazję do omówienia problemów takich jak: media społecznościowe, używanie substancji odurzających oraz inne zagadnienia dotyczące młodzieży. Podczas spotkania rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się w życiu ich dziecka oraz poznawać sposoby radzenia sobie ze stresem i przygotować swoje dziecko do łagodnego przejścia przez te wyjątkowe lata. Poruszymy również temat roli rodzinnych relacji oraz ważność budowania pozytywnego dialogu między nastolatkiem a otoczeniem.

Psycholog, trener metody BrainCore

Prowadzi Instytut Witelon zajmujący się szkoleniami i badaniami programów społecznych, rozwojowych. Dba o poszerzanie i zmianę perspektyw klientów i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie pracy z grupami oraz osobami indywidualnymi w zakresie rozwoju, potencjału oraz wprowadzania zmian. Równie w biznesie, NGO, jak i edukacji. Prowadzi również prywatną praktykę psychoterapeutyczną dla klientów indywidualnych.
W biznesie i organizacjach pozarządowych uczy komunikacji, rozwija inteligencję emocjonalną, dba o współpracę i pomaga w trudnych chwilach. Zajmuje się również mierzeniem zmian i efektów działań rozwojowych.
W swojej pracy wykorzystuje narzędzie firmy BRAINELEM.COM , w którym dzięki podstawom neuronaukowym AI generuje raporty i podpowiedzi, jak rozwijać zespół, jak wzmocnić jego potencjał i rozwinąć siebie oraz pracowników. Dorastającym dzieciom i młodzieży pomaga zrozumieć ich indywidualny sposób uczenia się. Otrzymują oni wsparcie w tym, jak podołać wyzwaniom społecznym, cywilizacyjnym i jak rozwijać siebie

Formularz Rejestracyjny

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza wraz z danymi do faktury, która zostanie przesłana na podany w formularzu adres e-mail.

Regulamin uczestnictwa w spotkaniu

Meetup pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży wyzwaniem współczesnych rodziców” w dniu 7 lipca 2023 r.

W niniejszym Regulaminie występują pojęcia w znaczeniu:
ORGANIZATOR:
STOWARZYSZENIE PLATFORMA KOBIET adres: 31-124 Kraków, ul. Dolnych Młynów 3/1 nr KRS: 0001015887
UCZESTNIK: każda osoba uczestnicząca w spotkaniu.

Pkt. 1

Uczestnikiem spotkania może być każda zainteresowana osoba.

Pkt. 2

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz rezerwacja biletu wstępu.

Pkt. 3

Uczestnictwo w spotkaniu jest odpłatne, poprzez zakupienie w formie elektronicznej biletu, który umożliwia uczestnictwo we wszystkich punktach spotkania. Zapłata należności nastąpi za pośrednictwem zewnętrznego serwisu płatności elektronicznych: Przelewy24.pl.

Pkt. 4

Organizatorowi przysługuje prawo odwołania spotkania nie później niż na 5 dni przed jego rozpoczęciem.

Pkt. 5

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany lokalu realizacji spotkania.

Pkt. 6

Uczestnik spotkania jest odpowiedzialny finansowo za spowodowane przez niego szkody w trakcie trwania spotkania i zobowiązany do pokrycia strat w ciągu 7 dni.

Pkt. 7

Uczestnik spotkania wyraża zgodę na użyczenie swojego wizerunku w charakterze zdjęć i nagrań video zrobionych na spotkaniu, w którym uczestniczył i nie rości sobie praw finansowych, ani prawnych do ich użycia przez Organizatora na jego stronie www, mediach społecznościowych oraz w materiałach reklamowych i informacyjnych.

Pkt. 8

Wszelkie protesty i reklamacje będą przyjmowane przez organizatora wyłącznie w formie pisemnej przesłane na adres: 31-124 Kraków, ul. Dolnych Młynów 3/1 i rozpatrywane w terminie do 14 dni od daty ich otrzymania.

Pkt. 9

Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji postanowień niniejszego regulaminu.

Pkt. 10

1. Uczestnik ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży biletu w terminie 14 dni od daty jej zawarcia.
2. W przypadku skorzystania z prawa, o którym mowa w punkcie poprzedzającym, Uczestnik zobowiązany jest poinformować o tym Organizatora , składając oświadczenie o odstąpieniu na formularzu udostępnionym mu przez Organizatora wraz z potwierdzeniem sprzedaży biletu, które może zostać wysłane pocztą na adres: 31-124 Kraków, ul. Dolnych Młynów 3/1; może to także zrobić drogą elektroniczną za pomocą elektronicznego formularza odstąpienia od umowy przesłanego na adres mailowy Organizatora : biuro@platformakobiet.org.
3. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży biletu Organizator zwróci Uczestnikowi wszystkie otrzymane od płatności, nie później niż 14 dni od dnia, w którym został poinformowany o wykonaniu prawa odstąpienia.
4. Zwrotu płatności nastąpi przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez użyte w pierwotnej transakcji, a Uczestnik nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
5. Zawierając umowę Kupujący potwierdza, iż zapoznał się z treścią niniejszego regulaminu, w tym potwierdza,

Pkt. 11

Wysyłając formularz zgłoszeniowy, Uczestnik potwierdza, że przeczytał niniejszy Regulamin uczestnictwa w spotkaniu organizowanym przez Organizatora i akceptuje jego postanowienia, w tym potwierdza, ze zapoznał się z zapisami dotyczącymi odstąpienia od umowy.

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

STOWARZYSZENIE PLATFORMA KOBIET
31-124 Kraków, ul. Dolnych Młynów 3/1
– Ja (imię i nazwisko) niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży biletu na spotkanie – meetup pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – przyczyny kryzysu” w dniu 7 lipca 2023 r. , zawartej w dniu ……………… (data zawarcia umowy),
– Imię i nazwisko, adres uczestnika
– Podpis (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

KLAUZULA INFORMACYJNA – NA PODSTAWIE UDZIELONEJ ZGODY

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.), zwanym dalej „RODO”, organizator spotkania – meetup „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – przyczyny kryzysu” informuje, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest STOWARZYSZENIE PLATFORMA KOBIET z siedzibą: 31-124 Kraków, ul. Dolnych Młynów 3/1 (dalej nazywany: Administratorem).
2) Administrator będzie przetwarzać Pani/Pana dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz danych płatnika.
3) Pani/Pana dane osobowe będą udostępniane zarówno współorganizatorom konferencji i wyznaczonym przez nich administratorom danych osobowych, jak i innym podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą przez Administratora w celu:
a) rejestracji na spotkanie – meetup pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – przyczyny kryzysu” w dniu 7 lipca 2023 r.
b) prowadzenia korespondencji mailowej związanej z obsługą przed i po spotkaniu -meetupie,
c) wysyłania newsletter’a przez Organizatora
a podstawą do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO.
5) Administrator nie zamierza przekazywać Pani/Pana danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy.
6) Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, prawo żądania usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez podania przyczyny, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
7) STOWARZYSZENIE PLATFORMA KOBIET nie wykorzystuje w stosunku do Pani/Pana zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym nie wykonuje profilowania Pani/Pana.
8) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwia Pani/Panu uczestnictwo w spotkaniu – meetupie pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – przyczyny kryzysu”.
9) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 24 miesięcy oraz okres niezbędny dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń.
10) Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO