Stowarzyszenie Platforma Kobiet powstało na podstawie doświadczeń, które ukazują, że Kobiety w Polsce nie czują się równie ważne jak większość w Europie. Nasza organizacja, PLATFORMA KOBIET, ma na celu zmienić tę sytuację! Jesteśmy przede wszystkim skupieni na kobietach, ale jednocześnie pełnimy rolę platformy dla organizacji działających dla kobiet i prowadzonych przez kobiety. Obecność wspierających nas mężczyzn jest dla nas niezwykle istotna. Jesteśmy tutaj, bo czujemy, że to stowarzyszenie jest potrzebne i chcemy w nim uczestniczyć. Działamy odpowiedzialnie, ufamy sobie nawzajem, a jednocześnie przyznajemy sobie prawo do błędów i zmiany zdania. Naszą bliską cechą jest empatia!

Zarząd Stowarzyszenia

Katarzyna Matusik-Lipiec

Prezes Zarządu

Jolanta Mączka

Vice Prezes Zarządu

JAK POWSTAŁA

Platforma Kobiet

Przeczytaj wywiad z pomysłodawczynią  Platformy Kobiet — Katarzyną Matusik-Lipiec, w którym wyjaśnia, dlaczego powstało Stowarzyszenie, jaką ma misję i cele oraz do kogo jest skierowane.

Nasza mocna 5!

Nasze działania opieramy na prostych zasadach i wartościach

Dobrowolność
udziału

Odpowiedzialność

Zaufanie

Prawo do błędu

Empatia

„Jako mężczyzna jestem dumny, że mogę być członkiem Stowarzyszenia Platforma Kobiet. Daje mi ono możliwość działania na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej. W Stowarzyszeniu znajduję otwartość i akceptację dla różnorodności perspektyw i doświadczeń. Pracujemy razem, niezależnie od płci, aby tworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy czują się ważni i równo traktowani.”

Daniel Wiśniewski

bankowiec, nauczyciel akademicki, społecznik

„Przystąpiłam do Stowarzyszenia Platforma Kobiet, ponieważ czuję, że jestem częścią czegoś większego. Wierzę w siłę naszego wspólnego działania i chcę być częścią społeczności, która promuje empatię, wzajemne wsparcie i równość.”

Barbara Kamionka

pasjonatka mody, krawcowa

„Dołączając do Stowarzyszenia Platforma Kobiet, odkryłam wspólnotę, w której moje doświadczenia i perspektywa są naprawdę słyszalne. Jestem w Stowarzyszeniu, ponieważ wiem, że moje zaangażowanie ma znaczenie i że razem możemy tworzyć pozytywne zmiany.”

Muzeum Czartoryskich - Platforma Kobiet projekty

Dr Dorota Gorzelany - Nowak

archeolog śródziemnomorski, kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie
” Wierzę w moc kobiet, siłę współpracy i twórczego współdziałania. Dołączyłam do Stowarzyszenia Platforma Kobiet bo zależy mi na kobietach. Stowarzyszenia daje mi przestrzeń do wymiany poglądów, wspierania istotnych dla mnie inicjatyw i do budowania wartościowych więzi międzyludzkich.”

Katarzyna Hummel - Cywa

Brainolożka, reżyserka programów telewizyjnych

Zainteresowana? Umów się na spotkanie!